Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Rodos'ta Boş Yelkenli Bulundu 

11‎.‎03‎.‎2013 ‎günü saat ‎17‎:‎40‎'‎da JRCC Pire arayarak DEMIRA isimli Amerikan bayraklı teknenin Rodos Adası doğusunda ‎başıboş vaziyette dolaştıktan sonra karaya oturdu.

.

rodosyelkenliyat Yatın içerisinde kimsenin olmadığını ancak Kasim ÇETIN isimli ‎vatandaşa ait bir belge bulunduğunu ifade ederek herhangi bir ihbarin Merkezimize ulaşıp ulaşmadığını sordu‎.

Merkezimize tekneye ait bir ihbar ulaşmadığı belirtilerek gerekli araştırmanın yapılacağı ifade edildi‎. ‎Yat kayit ‎sisteminden tekne sahibinin ismine ulaşılarak konu Bodrum Liman Başkanına intikal ettirildi‎. ‎Bodrum Liman Başkanı, ‎tekne sahibine ulaştı. ‎Ardından tekne sahibinin yurtdışında olduğu‎, ‎tekneyi Göcek‎'‎ten Bodruma getirmesi için bir ‎kaptanla anlastığı ancak pazar gününden beri kaptanla irtibata geçemedigi ifade edildi‎.

‎JRCC Pire‎'‎den gelen bilgilendirme ve kayıp şahsa ait AK arama kurtarma faaliyetine başlandığını belirten yazi SGK iletildi‎.‎SGK ‎12‎.‎03‎.‎2013 ‎günü itibariyle kayıp şahsı bulmaya yönelik gerek telefon ‎üzerinden teknik takip gerekse denizden AK faaliyetine yönelik çalışma ‎başlattı‎.‎Arama çalışmaları Sahil Güvenli Komutanlığı tarafından ‎13‎.‎03‎.‎2013 ‎günü günbatımına kadar devam etmiş ve ‎herhangi bir bulguya rastlanamamıştır‎.‎SGK tarafindan arama çalışmalarina son verilmiştir.


kaynak :denizcilik.gov.tr