Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Tuba Noyan: "‘Cup’ışmaya ara veriyoruz…"

Bu yıl 11’incisi düzenlenemeyen Naviga Cup ile ilgili açıklama Naviga’nın Yayın Yönetmeni Tuba Noyan’dan geldi. 

.

navigacup  

‘Cup’ışmaya ara veriyoruz…  

Bize biraz müsaade... 

Bazen değişmek ve gelişmek için bir adım geri durmak, olup biteni görmek, anlamak için çok daha iyi olur. 10 yıldır aralıksız sürdürdüğümüz Türkiye’nin en çok ödül verenen yüksek katılımlıyarışı ‘Cup’ışalım mı? Yat Yarışları’na bu yıl ara vermeye karar verdik. 

Bu karar aslında kendi içindeonlarca irili ufaklı kararın peş peşe verilmesiyle geldi. Biz ilk başladığımızda yarışın arkasındaki‘itici güç’ yarışçının ta kendisiydi. Öyle bir yarış yapmalıydık ki önceyarışçının kendisini memnun etmeliydik, sadece tekne sahibini değil. Yarışın olduğu hafta sonu sabahlarında kahvaltı, orada her tekneye özel hazırlanmış içi dolu çantalarödül töreninde gözlük,ayakkabıkıyafet gibi kazanan yarışçılara verilen bireysel ödüllerin yanında tekne sahibine elektronik,yelken vb. gibi ödülleri de sponsorlarımız desteğiyle yıllarca takdim ettik. Ödül törenlerimizde ekipleri eşleriyle birlikte kırmızı halılarla karşılayıp sahneye davet ettik; ıskota çekenhalat tutan o elleri her parti gecemizde el üstünde tuttuk.

Yıllar boyu eleştirildik... 
Kimine göre; bu kadar şatafatyarış camiasına fazlaydı... 
Ama biz yine de hep daha iyisinivermek için çalıştık. 
Kimine göre; verdiğimiz ödülleryetersizdi

Biz daha çoğu için sponsorların kapısını çalmaya devam ettik. Son organizasyondan örnek vermek istiyorum. 2012’de ana sponsor olmadan yaptığımız ‘Cup’ışalım mı? Yat Yarışları’nda kazanan ekibe verilen ödüllerin toplam karşılığı para ile hesaplandığında tam tamına 50.000 TL idi.

Kimine göre; bir dergi yarış organizasyonu yapmamalıydı
Evet, biz organizasyon şirketi değildik ama madem yarışmayıeğlenmeyi ve eğlendirmeyi iyi biliyorduk, neden bu harika isimliharika yarışı yapmamalıydık?

Aslında bizleri eleştirenlerin çoğu hayatları boyunca en tutsak söylemin esiri olmuş yüzlerdi. 
Eleştirmek dışında hiçbir şey yapmamışhiçbir şey üretmemiş ve ortaya koymamış silüetler! 

Sevgili denizci dostlarımız... Bu işler kolay olmuyor. Büyük emeklerözverilerle çalışıyor herkes. Bizim ekip, kulüp ayağıhakemlermarinadaki elektrik ustası ya da kahvaltı alanında ‘rüzgârı hesaplayamadan’ çöp kovası yerine ortaya bırakılanların peşinde koşan temizlik görevlileri... 

Sponsor da kolay bulunmuyor, sponsor da kolay olunmuyor.

Şimdi biz bu yılı gözlem yapmakdaha iyisini yaratmak ve farklılaşmak adına kullanıyoruz. Bu dönemde elbette parkurları da boş bırakmayacağız. ORG Sports’un gözbebeği American Express Sailing Regatta’yı, Eurasia’nın Extreme Sailing Series’ini, 1-4 Ağustos tarihlerinde Tezmarin’inInternational Istanbul Cup’ını destekliyoruz, sponsorlar arasındaki yerimizi alıyoruz.

Yaz geldi. Bizde hareketlilik dorukta, keyfimiz çok yerinde çünkü altımızda denizüzerimizde masmavi gökyüzüsaçlarımızda rüzgârın elleri... Artık herkes için denize çıkma vakti geldi. 

Denizin tuzundan uzak kalmayın. TN