Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Extreme Sailing İstanbul Başladı

Dünyanın en seçkin yelken organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Extreme Sailing Series'in yedinci etabı İstanbul'da bugün başladı. 10-16 knot arası esen ortalama rüzgarda yarışlar yapıldı. 

.

exteremesailing 


Land Rover’ın 2012 yılından bu yana ana sponsoru olduğu Extreme Sailing Series, uluslararası yelkencilik dünyasında 2007 yılından itibaren önemli bir organizasyon olarak yerini alıyor. Extreme Sailing Series toplam 8 etaptan oluşuyor. Bu yıl serinin 7. etabı, bugün  4. kez İstanbul’un ev sahipliğinde, Kadıköy’de başladı. 


Geçtiğimiz yıl sadece İstanbul Etabı’nda yarışan Türk ekibi Team Turx bir hayali gerçekleştirerek bu sezon 8 ülkedeki tüm serilere katılıp ülkemizi başarıyla temsil etti. Edhem Dırvana ve Mitch Booth’un ortaklaşa skipperlığını yaptığı, Team Turx kendi evlerinde rakilerine karşı tam performans sergileyerek başarı göstermeyi amaçlıyor.


extremesailing2


Üç kıtada dünyanın en yetenekli yelkencilerini bir araya getiren Extreme Sailing Series İstanbul Etabı, Kadıköy’deki İDO Deniz Otobüsleri İskelesi yanındaki etkinlik alanında saat 12.00’de başladı. Dünyadaki diğer tüm yelken yarışlarından bu özelliği ile ayrılan etkinliğin bir başka özelliği de tüm mücadelelerin stadyum yarışı denen formatta yani sahile en fazla 200 metre uzakta kurulan parkurda düzenlenmesi ve rahatlıkla izlenmesi.


extremesailing3


Organizasyon boyunca 12 metre boyunda, hız ve esneklik için tasarlanmış, saatte 60 km hıza ulaşabilen katamaranların yarıştığı Extreme Sailing Series, dünya çapında toplam 300.000’e yakın kişiye ulaşıyor. Ayrıca, Land Rover ailesinin tüm modellerinin sergileneceği etkinlik alanında, adrenalin dolu yarışları izleyebilir veya Land Rover Experience tarafından kurulan terrapod üzerinde araçların eşsiz off-road performansını da deneyimleyebilirsiniz.


Ekibimiz bugünkü yarış sonuçlarına göre yarışı 7. sırada götürmektedir.


extremesailing4


Etkinlik saatleri: 10:00 – 19:00 arasındadır. KADIKÖY / İSTANBUL