Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 


ISAF Temel Kurallar - Bölüm 1 


1 GÜVENLİK 
 
1.1 Tehlikede olanlara yardım 
 
Bir tekne veya yarışçı, tehlikede olan bir kişiye veya tekneye mümkün olan her yardımı yapacaktır. 
 
1.2 Can-kurtarma Ekipmanı ve Kişisel yüzdürücü 
 
Sınıf kurallarının başka  şart önermediği durumlarda bir tekne içindeki herkes için yeterli can kurtarma ekipmanı bulunduracaktır ve bir tanesi acil durum kullanımı için hazır olacaktır. Her yarışçı, şartlar için uygun kişisel yüzdürücü giymekle şahsen sorumludur.  
 
2 DÜRÜST YARIŞMA 
 
Bir tekne ve sahibi, yarışlara sportmenlik ve dürüst yarışmanın tanınmış prensipleri uyarınca katılacaktır. Bir tekne bu kural uyarınca, ancak bu prensipleri açıkça ihlal ettiği tespit olursa cezalandırılabilir. Bu kural  uyarınca diskalifiye, teknenin serideki derecelendirilmelerinden  atılamayacaktır.  
 
3 KURALLARIN KABULÜ
 
Bu yarış kuralları ile yönetilen bir yarışa katılmak ile her yarışçı ve tekne sahibi: 
 
(a)  kurallar ile yönetileceğini; 
(b)  kurallar uyarınca verilecek cezaları ve diğer uygulamaları, içindeki  temyiz ve gözden geçirme hakları saklı kalmak  şartı ile,  karşılaşılabilecek her olayın,  kurallar uyarınca kesin bir kararı olacağını kabul edeceğini ; ve 
(c)  Kurallar uyarınaca belirlenemeyecek bir mesele olduğunda, ISAF veya  Spor Arbitrasyon Mahkemesi tarafından temin edilen tüm iç çözümler  tükenmeden, bir hukuki merci veya mahkemeye başvurmayacağını, kabul eder. 
 
4 YARIŞMA KARARI 
 
Bir teknenin bir yarışa katılma kararı veya  yarışa  devam etmesi  sorumluluğu sadece kendisinindir. 
 
5 YASAKLANMIŞ MADDELER VE METODLAR 
Bir yarışmacı, Olimpik Hareket Anti-Doping Kodu veya Dünya AntiDoping Ajansı tarafından yasaklanmış bir maddeyi almayacak veya bir metodu kullanmayacaktır ve ISAF Yönetmelik 21, Anti-Doping Koduna  uyacaktır. Bu kuralın ihlali iddiası veya kuralın ihlali Yönetmelik 21 
uyarınca ele alınacaktır. Bu protestoya neden sayılmayacaktır ve kural 63.1 uygulanmaz.

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .