Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Yelkenlide Ekip Seçimi

Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. 

.

yelkenlikiralamaekip-1 

 

Arkadaşlarınızı Önceden Bilgilendirin

 

Öncelikle hiç yelkenli teknede bulunmamış kişileri, teknenin boyutları ve imkanları konusunda uyarmanız gerekmektedir. Ortalama 40 feet boyunda ve 3 kamaralı bir yelkenliye 5-6 kişi ekip yaptıysanız kalabalıklık sınırındasınız demektir.

 

Yeterli Suyun Olmadığını Önceden Belirtin

 

Bir yelkenli teknede güneşlenme yerlerinin bol olmadığını, uzun süre duş yapmak için yeterli suyun olmadığını, şampuan kullanmanın doğaya zarar verdiği gibi bir çok konuyu belirtmek gereklidir. Yelkenli teknelerin çok lüks olanları haricindekilerde elektrik, su, toilet, depolama her zaman kısıtlı olmaktadır.

 

Fazla Israrcı Olmayın

 

O yüzden arkadaşlarınızı yelkenli tekne kiralama konusunda davet ederken, bu olasılıkları önceden belirtmeniz gereklidir. Aksi halde hayatınızın en kötü tatili yaşayabilirsiniz.

 

iyi seyirler dilerim; 

     
denizgiray  

 

Deniz Giray

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Kiralık Yelkenli Teknede İdareli Su Kullanımı

Yelkenlide Su Kullanımı Yelkenli teknelerdeki su tankları kapasitesi, günlük kullanıma alışkın olduğumuz gibi kullanım için yeterli değildirler. Her denize girdikten sonra duş alınması, musluğu çok açık bırakarak bulaşıkların yıkanması, suyunuzun belkide 2 gün içinde bitmesine yol açabilir. Sadece koylarda konaklamalı seyir planınız varsa suyu idareli kullanmalısınız. Su yapıcı gibi sistemler,...